Kleszczów. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Otyliada w Solparku, czyli V nocny maraton pływacki - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Piątek, 19 kwietnia 2019
Wybierz miasto na mapie
Otyliada w Solparku, czyli V nocny maraton pływacki
Data dodania: 2018-03-08 16:36:00
Otyliada w Solparku, czyli V nocny maraton pływacki
Źródło zdjęcia: Facebook
W najbliższą sobotę 10 marca od godz. 17.30 basen sportowy w kompleksie SOLPARK będzie oddany wyłącznie do dyspozycji osób, które zgłosiły swój udział w V Nocnym Maratonie Pływackim OTYLIADA 2018. Pływalnia w SOLPARKU to jeden z 41 takich obiektów w całej Polsce, które podjęły się organizacji imprezy.

Przypominamy, że OTYLIADA jest największą masową imprezą pływacką w Polsce. Po raz pierwszy taki maraton o lokalnym zasięgu zorganizowano w Myszkowie. charakter lokalny.
. Od 2014 odbywa się pod hasłem „Cała Polska pływa z nami” i ma zasięg ogólnopolski.

W czterech ogólnopolskich edycjach OTYLIADY wzięło dotąd udział blisko 9,5 tys. Polaków, a trasa, jaką przepłynęli to 40.195 km. Najdłuższy dystans pokonany w OTYLIADZIE przez jednego zawodnika to 54.200 metrów. Rekord ten należy do Sebastiana Karasia. Wśród pań rekord wynosi 41.750 metrów i należy do Aleksandry Bednarek.

Cel OTYLIADY to zachęcenie Polaków do aktywności fizycznej, a tym samym do zainwestowania we własne zdrowie. Na stronie internetowej www.otyliada.pl czytamy: „Dlaczego wymyślono akurat pływanie? – Bo, to najtańsza do uprawiania dyscyplina sportowa (nie potrzeba sprzętu, extra ubrania) a mająca jednocześnie ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka”.

kleszczow.pl / ES
Tagi: Otyliada, Solpark, maraton pływacki
Najczęściej czytane
go to top